Naša kuchyňa

Datlové košíčky
9. 1. 2007

Datlové košíčky

Po Vianociach nám zostali v roku 2006 datle, ktoré u nás nikto neje, takže som si vymyslela recept, aby som ich minula. Pripravíme cca 40 košíčkov, čo je pomerne veľa, keďže sú sladké a nedajú sa jesť vo veľkých množstvách.

Košíčky su z miešanej múky, takže obsahujú vlákninu. Plnku tvoria vykôstkované mäkké datle, drvené piškóty, zmiešané s mletými orechami, lyžicou rumu, herou a jednou lyžicou medu. Poliate sú tmavou čokoládou a posypané sekanými mandľami...


Medovníčky
6. 12. 2006

Medovníčky

Medovníčkom na Vianoce sa každý poteší. Aj keď napríklad len ako ozdobe na stromčeku. Tak aj tento rok som robila medovníčky a konečne sa mi podarila aj cukrová poleva na zdobenie, lebo som prvýkrát naozaj preosiala práškový cukor, ako mi radia v každom recepte.

Vykrajovanie bola zábava, ale ozdobovanie cukrovým snehom bola zábava ešte väčšia...


Mäsová roláda
13. 6. 2005

Mäsová roláda

Mäsová roláda so syrom, šunkou a hríbikmi. Nasekané bylinky, čili papričky, povedzme 10 guličiek zeleného korenia, a hrsť sušenej majoránky. Mleté mäso s roztlačeným cesnakom a spomínanými koreninami naplníme plnkou, zarolujeme do alobalu a zapečieme. 

Ako prílohu si dáme varený karfiol, cesnakovú smotanu a..


Kuracie kari s kysnutými plackami
7. 5. 2005

Kuracie kari s kysnutými plackami

Naše obľúbené karí, tak ako sme ho robievali pred rokmi. Veľa korenín spracovaných do cesnakovej pasty ako základ, kuracie mäso, akákoľvek zelenina, skvelá šťava.

Kysnuté placky, ktoré milujem a dajú sa skvele do karí namáčať.
Napriek tomu, že na prvý pohľad je to len akási nevábna neidentifikovateľná zmes ingrediencií, toto jedlo nemá chybu..


9